Opeksi Wiesbadeniin?

Haluatko tulla mukaan Frankfurtin Suomi-koulun iloiseen opettajajoukkoon? Oletko innokas äidinkielenään suomea puhuva suomen kielen harrastaja, opiskelija, ehkäpä opettaja? Frankfurtin Suomi-koulu etsii joukkoonsa uusia yhteistyökykyisiä ja -haluisia, innokkaita ja mukaansatempaavia lapsiryhmän kanssa toimeentulevia opettajia sekä vakisijaisia lukuvuodelle 2022-2023. Ensisijaisesti toivomme löytävämme opettajia, jotka viihtyvät tehtävässä pitempään. Jatkuva muuttojen takia tapahtuva opevaihtuvuus on ikävää oppilaille. Työstäsi maksetaan sinulle korvaus.

Opettajalta edellytetään/toivotaan:

• Äidinkielen tasoinen suomen kieli

• Kiinnostusta ja tuntemusta Suomesta ja suomalaisesta kulttuurista

• Kokemusta lasten ja/tai nuorten kanssa työskentelystä

• Tiimityöskentelytaitoja

• Kykyä soveltaa teemoja eri ikäisille lapsille

• Innostavaa asennetta 🙂 (* musataidot ovat iso +, eivät kuitenkaan välttämättömiä)

Rohkaistu ottamaan yhteyttä. Odotamme innolla yhteydenottoasi. Kerron mielelläni toiminnastamme! inka.kuusela-at-gmx.de. Opetusta joka torstai klo 16:30-18:00, eli ei ajallisesti mahdoton juttu.

Kaikissa ryhmissä on myös tilaa uusille oppilaille!